Městská část Dolní Chabry zaujme každého, kdo sem zavítá. Dolní Chabry jsou moderní a klidná městská část osmého pražského obvodu, která se nejdynamičtěji rozvíjí, a přitom si stále zachovala vesnický charakter. I přesto Vám nabídne i exkurzi do své historie.

Vždyť nejstarší chaberská památka je vzdálena necelých 200 m od samotného projektu Villa Pod Menhirem. Chaberský menhir neboli Zkamenělý slouha je nejstarší lidskou stavbu na území hlavního města, který zde byl vztyčen před 7 000 lety. Patří k nejvýznamnějším památkám Dolních Chaber, ale i celé Prahy.

Za zmínku patří i románský kostel Stětí svatého Jana Křtitele z druhé poloviny 12. století, který se svojí barokní zvonicí patří k dominantě starých Chaber.

Villa Pod Menhirem je dostupná jak MHD, tak i autem. Autobusy ze zastávky Prunéřovská, která je hned vedle domu, Vás dovezou ke stanici metra C Kobylisy za 4 minuty, odkud trvá cesta metrem na Václavské náměstí pouhých 10 minut jízdy. Z nedaleké Vozovny Kobylisy, vzdálené několik minut chůze, jezdí přímo do centra tramvajová linka číslo 17.

Dolní Chabry disponují kompletní občanskou vybaveností. Lékárna, zdravotnická zařízení, pošta, základní škola, mateřské školy, dětská hřiště či obchody s potravinami jsou v docházkové vzdálenosti do 10 minut.

Nedaleké přírodní parky, Draháňské údolí, Čimický háj, Ďáblický háj či chaberský Větrolam přímo vybízí k procházkách či sportovnímu vyžití. V blízkosti projektu je rovněž v přípravě výstavba golfového areálu městského typu.

Nedaleko se nachází také travnaté fotbalové hřiště SK Dolní Chabry, založené v roce 1925, za které nastupuji ve veteránských zápasech přední čeští internacionálové, jako Patrik Berger, Vladimír Šmicer či Ladislav Vízek.

Autobus
Autoservis
Bankomat
Fitness
Fotbal
Golf
Hřiště
Kadeřnictví
Koně
Květinářství
Lékař
Lékárna
Mateřská škola
Metro
Obchod
Plavání
Pošta
Procházka
Radnice
Restaurace
Tenis
Tramvaj
Základní škola
Orto mapa

 

ECC
Batelovska
Villa pod menhirem
Architekti